Galeri

Tüm Fotoğraf ve Videolar

Yurt İçi Tur > Otobüs ile gidiş dönüş > İstanbul Kalkışlı
Ayvalık Bozcaada Turu
Tur Programı
Genel Bilgiler
Fiyatlar
1. Gün - İstanbul'dan Hareket

23:00 İncirli Ömür Plaza önü, saat 23:45 Gayrettepe Dedeman otel önü, saat 00:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Oto parkından hareketle otobüs içi ikramlar eşliğinde Yalova –Bursa –Susurluk üzerinden Ayvalık bölgesine doğru hareket ediyoruz.Yolculuk süresi yaklaşık 7  saattir.

2. Gün - AYVALIK –ŞEYTAN SOFRASI-CUNDA ADASI

Sabah saatlerinde ulaşacağımız ayvalıkta ilk olarak şeytan sofrasına çıkıyor ve güne güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz ( kahvaltı ekstradır ) . Şeytan sofrasında yapacağımız kahvaltı ve fotoğraf molasının ardından ayvalık merkeze doğru hareket ediyoruz ve şehir merkezini geziyoruz. Şehir merkezi gezimizin ardından otelimize yerleşiyor ve deniz keyfi için serbest zaman veriyoruz. Otelde alacağımız akşam yemeği sonrasında otelden ayrılarak cunda adasına doğru hareket ediyoruz , rehberimizden cunda hakkında bilgi aldıktan sonra cunda yı özgürce geziyoruz . Cunda da verilen serbest zamanın ardından saat gece 12 civarı cunda adasından ayrılıyor ve ayvalıkta yer alan otelimize dönüyoruz.

3. Gün - BOZCAADA - AYAZMA PLAJI – RUM MAHALLESİ – ÜZÜM BAĞLARI

Sabah kahvaltı sonrası rehberimizin daha önce belirteceği saatte otelden ayrılıp, Bozcaada’ya hareket ediyoruz Bozcaada’ya varışın ardından ada sokaklarında geziyoruz Adanın Türk ve Rum mahallelerinde yapacağınız geziden sonra adaya özgü şarapların yapıldığı Talay Şarap Fabrikası'nı geziyor ve hediyelik şarapları almak isteyen misafirlerimizin hediyelerini almalarının ardından meşhur Ayazma plajına doğru hareket ediyor ve ayazma plajında yüzme molası veriyoruz bu sürede dileyen misafirlerimiz ayazma koyunun serin sularına atlayabilir yüzmek istemeyen misafirlerimiz ise deniz kenarında ki restorantlarda dinlenebilirler. Yüzme molasının ardından bozcaada dan ayrılıp Çanakkale,Tekirdağ, Keşan güzergâhı üzerinden İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz ve akşam saatlerinde İstanbul ’a varıyor bir başka gezimizde birlikte olmak dileğiyle diyor ve sizlerden ayrılıyoruz 

 

Tura Dahil Hizmetler
 
1 gece yarım pansiyon konaklama
luks araclarla ulasım
arac ıcı soguk ve sıcak ıkramlar
tum cevre gezileri
Rehberlik hizmeti
Paket tur sigortası 
Müze ören yeri girişleri 
feribot ücretleri
 
* Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında konaklamak şartı ile geçerlidir. 1 yetişkin yanında ki ilk çocuk yetişkin olarak hesaplanır 2. çocuk ise indirimli olarak hesaplanır.

Ayvalık ve Bozcaada Hakkında Bİlgi

Ayvalık hakkında bilgi

Ayvalık, çoğumuzun Ayvalık tostu, Sarımsaklı Plajı ve zeytinyağı ile tanıdığı Kuzey Ege’nin nadide bir parçası. Ancak ona vakit ayırıp birkaç gün geçirdiğinizde bir tomurcuk gibi çiçek açan, tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle kendine hayran bırakan pek çok bilinmeyen değere sahip. Ayvalık ilçesine bağlı, 22 adadan oluşan Ayvalık Adaları, Ayvalık Koyu’nda yer alıyor. Bu 22 adanın içerisinde yerleşime açık tek ada olan Cunda Adası (Alibey Adası) Ege Denizi’nde bulunan Gökçeada, Bozcaada ve Uzunada’dan sonra gelen 4. büyük adası. 1995’ten bu yana içerisinde farklı ekosistemler barındıran ve çeşitli endemik türlerden çok sayıda bitki ve balık bulunduran Ayvalık Adaları Tabiat Parkı, Ayvalık Adaları olarak bilinen 22 adanın 20’sini ve deniz dâhil olmak üzere yaklaşık 18 bin hektarlık bir alana yayılıyor. Eski bir Rum yerleşimi olan Ayvalık’ta, 4 bin civarında tarihi ev bulunuyor. 1924’te yaşanan mübadele sonrasında Yunanistan’ın Selanik bölgesinden gelen Türklerin yerleştiği Ayvalık yöresine özgü sarımsak taşından inşa edilen 1860 adet ev, cumbaları, ferforjeleri, zarif kapıları, alınlıklarında bulunan işlemeleriyle ile sayı bakımından Türkiye’nin en fazla tescillenmiş evi. Girit, Midilli ve Ege mutfağının enfes lezzetlerinin buluşma noktası olan Ayvalık mutfağı mevsimine göre yetişen otlardan ve deniz ürünlerinden yapılan yüz elliden fazla meze çeşidi bulunuyor. Özellikle Cunda Adası’ndaki restoranlarda, meşhur Ayvalık zeytinyağı ile yapılan bu mezeler Ege denizinin sunduğu balık ve deniz ürünleriyle rakı-balık-Ayvalık keyfinin de ayrılmaz bir parçası.

Bozcaada hakkında bilgi

Bozcaada’da atlayıp bisiklete tur yapmalı; berrak denizinde yüzmeli, günbatımını izlemeli, taze balıklarla donatılmış sofralarında keyiflenmeli, şaraplarını tatmalı, Ege’nin derinliklerini keşfetmeli

Denizler tanrısı Poseidon’un torunu Tenes, bir sandığa konulup Ege’de Lapseki’den denize atıldığında nereye gideceğinden habersizdi. Sandık, Leukophrys Adası’nın sahiline vurunca genç Tenes buraya sığındı ve yıllar sonra adanın ismi de “Tenes’in adası” anlamına gelen “Tenedos” oldu. Daha sonra açık kahverengi görüntüsü nedeniyle Bozcaada olarak anılmaya başlanan Tenedos, tanrıların olduğu kadar bağcıların, şarapçıların ve içe dönük ada yaşamını sevenlerin de binlerce yıllık vatanı. Bozcaada, Türkiye’nin üçüncü büyük adası.

Tertemiz denizi, balık lokantaları, eski kalesi, daracık sokakları, eski Rum evleri, gelenekleri yaşatan gündelik yaşamı ve hoşgörülü halkıyla çılgın kalabalıktan kaçış noktası. 1920’lere kadar ada nüfusu ağırlıklı olarak Rumlardan oluşuyordu ama sonra çoğu Yunanistan’a göç etti. Geriye 1800’lü yıllara kadar uzanan güzelim Rum evleri kaldı. Bazılarının bahçesinde, size o eski günlerdeki yaşamı hayal ettiren kalıntılar çıkıyor karşınıza. Merkezdeki tek kilise ise yaşamını hâlâ adada sürdüren az sayıdaki Rum’un pazar ayinlerinde, vefat ya da vaftiz törenlerinde kapılarını açıyor.

DENİZİ BERRAK VE SERİN
Turistlerin ziyaret ettiği yerlerin başında Bozcaada Kalesi geliyor. Tarihi, Fenikelilere kadar uzanan kaledeki iki küçük müzede, arkeolojik buluntular ve etnografik eserler sergileniyor. Dört tarafı kuşbakışı görmek içinse Göztepe’ye çıkıyorsunuz. Ve işte karşınızda Homeros’un destanıyla ölümsüzleşen Troya savaşının geçtiği topraklar ve bir başka büyük savaşa tanıklık etmiş Çanakkale Boğazı ve kıyıları! Kaz Dağları’nın yüce tepeleri, biraz ötede komşu ada İmroz, daha da uzaklarda Limni, Midilli adaları… Köprülü Mehmed Paşa ve Alaybey camileri, dar sokaklar, şarap imalathaneleri, Sulubahçe, Amerikan Çeşme, Habbeli’de bulunan bağlar ve Batı Burnu’ndaki rüzgâr enerjisi santralı da adanın gezilecek yerleri arasında. Bozcaada’da gündüz yapılacak en güzel şey berrak denizin tadını çıkarmak. Buranın denizi serin; dolayısıyla rüzgâr güneyden estiğinde kuzey kıyılarında, kuzeyden estiğinde güney kıyılarında yüzmelisiniz. Ayazma Plajı, incecik kumlarıyla tatilcilerin gözdesi. Diğer popüler plajlar Habbele ve Akvaryum Koyu. Evliya Çelebi, ünlü Seyahatname’sinde Bozcaada’yla ilgili şu cümlelere yer vermiş:

“Buradaki gibi güzel çavuş üzümü, dünyanın hiçbir yerinde yetişmez.” Şarapcılık, adanın tarihi kadar eski bu topraklarda. Derler ki, adaya ismini veren Tenes, bugünkü Poyraz Limanı çevresinde yabani üzümü bulmuş ve ıslah edip geliştirerek “kuntra üzümü”nü yaratmış. Ve o günden beri Tanrı’nın bu kutsal meyvesi, Bozcaada’da hayatın ayrılmaz bir parçası olmuş.

 

 

FİYATLAR

Dönem

Kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz!