Yurt İçi Tur > Otobüs ile gidiş dönüş > İstanbul Kalkışlı
Kapadokya Turu 1 Gece Konaklama
Tur Programı
Genel Bilgiler
Fiyatlar
1. Gün - İstanbul'dan Hareket Saatleri

Kapadokya Turu İçin İstanbul'dan Hareket Saatleri

21:30 : Beylikdüzü Migros Önü

22:00 : İncirli Ömür Plaza 

22:30 : Mecidiyeköy Doğtaş Önü

23:00 : Kadıköy Evlendirme Dairesi

23:15 : Kartal Köprüsü

23:40 : Çayırova Mc Donald's

 

2. Gün - Ankara - Tuz Gölü - Aksaray - Ihlara Vadisi - Narlı Göl

Değerli misafirlerimiz; gece yolculuğumuz esnasında vereceğimiz molalar eşliğinde, sabahın erken saatlerinde Ankara'ya ulaşıyoruz. Ankara - Söğütözü Armada alışveriş merkezinin karşısından, Ulusoy tesislerinden saat 05.00 - 05.30 da Ankara'dan katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından Sabah gün doğumu saatlerinde Tuz Göl’ünde hem güne merhaba demek, hem de fotoğraf çekmek için mola veriyoruz. (Kış aylarında programın 2.gününün sabahında yer alan tuz gölünde fotoğraf molası, gün henüz aydınlık olmadığından ve tuz gölü manzarası görülemediğinden, şartlara bağlı olarak gerçekleştirilemeyebilir.) Sonrasında Aksaray’a varıyoruz. Burada ki tesisimizde vereceğimiz serbest kahvaltı molasının ardından Hasan Dağı manzarası eşliğinde Ihlara Vadisine varıyoruz. Yer yer 80-100 metre derinliğe sahip, Melendiz Çayının binlerce yılda vadiyi oyarak oluşturduğu bu doğa harikası mekânda Ağaçaltı Kilisesi - Yılanlı Kilise gibi noktaları geziyoruz. Sonrasında yaklaşık 30 dakikalık bir yolculuktan sonra Narlı Göl dediğimiz başka bir doğa harikası mekânı fotoğraflama şansı buluyoruz. Bir volkan ağzı gölü olan bu noktada rehberimizin anlatımları ile bilgilendiriliyoruz. Bir sonraki durağımız Derinkuyu Yeraltı Şehri oluyor.  (Yoğunluk durumunda Kaymaklı Yeraltı Şehri ziyaret edilecektir.) Yerin yaklaşık 50-55 metre altına kadar oyulmuş ve 9 kattan oluşan bu devasa kompleks hepinizi büyüleyecek. Hititler döneminden itibaren yapımları başlayan; labirent gibi örülmüş olan yeraltı yapılarının en büyüğünü geziyoruz. Ardından öğle yemeğimizi alacağımız restoranımıza hareket ediyoruz. Öğle yemeğinin ardından Dervent Vadisinde mola veriyoruz. Burada birçok farklı şekildeki Peri Bacalarını fotoğraflama şansı buluyoruz. Ardından Üç Güzeller Per Bacası gezimizi de tamamlayarak gezimizin son ayağı olan Şarap Mahzenleri gezimizi tamamlıyoruz. Doğal Kayaların içinde bölgenin en nadide üzümlerinin Şaraba dönüşme hikâyesini uzmanından dinliyoruz. Ardından konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Otele yerleşme ve akşam yemeğimiz otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle, Türk gecesine katılmak için lobide buluşma (Ekstra, gece hakkında ayrıntılı bilgiyi rehberimiz otobüste verecektir.)

 

*Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)

* Öğle Yemeği: Ürgüp'de serbest zaman. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.

* Güzergâh: İstanbul - Ankara - Göreme / 745 KM

* Mola Tesisleri: Düzce Tursan Dinlenme Tesisleri, Şereflikoçhisar Ayrancı Dinlenme Tesisleri

* Konaklama Oteli: Seçilen otelde konaklama gerçekleştirilecektir.

* Otele Giriş Saati: 18.00 - 19.00

3. Gün - Balon Turu - Güvercinlik Vadisi - Uçhisar Kalesi - Çömlek Atölyesi - Göreme Açık Hava Müzesi - Avanos

Değerli misafirlerimiz; Balon'a katılmak isteyen misafirlerimizle sabahın erken saatlerinde lobide buluşma ve balon kalkış noktasına transferlerini yapıyoruz(Ekstra). Bu unutulmayacak deneyim konusunda genel bilgiyi rehberimiz verecektir. Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası günümüzün ilk fotoğraf molası Güvercinlik Vadisi - Uçhisar Kalesi olacak. Panoramik olarak çekilen fotoğraf ardından, Kızılırmak`ın suyu ile kil toprağını birleştiren insanoğlunun 5000 yıldır geçim kaynağı olan çömlekçilik sanatını görmek için çömlek atölyesine gidiyoruz. Geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından kayalık göreme olarak bilinen ve zamanında manastır yaşantısının hüküm sürdüğü Göreme açık hava müzesine gidiyoruz. Burada Hristiyanlık tarihi hakkında verilen bilgilerin ardından Elmalı Kilise, Çarıklı Kilise, Yılanlı Kilise gibi sayısız kiliseyi gezebilirsiniz. Daha sonrasında mermergiller familyasından olan Kapadokya bölgesinden çıkan Onyx taşının işlendiği atölyeye gidiyoruz. Burada yapılan anlatımlar ardından Avanos üzerinden yolumuza devam ederek Hacı Bektaş ilçesine doğru yol alıyoruz. Burada Horasan erenlerinden Hacı Bektaş-ı Veli'nin kurmuş olduğu dergâhı ziyaret ediyoruz. Yapılan anlatımlar ve edilen duaların ardından Kırşehir, Ankara üzerinden dönüş yolculuğuna başlıyoruz ve siz sayın misafirlerimizi bir başka gezide buluşmak dileği ile gecenin ilerleyen saatlerinde aldığımız noktalara bırakıyoruz.

 

* Sabah Kahvaltısı: Otel'de alınacaktır. (Ücrete dahildir)

 

* Öğle Yemeği: Ürgüp'de serbest zaman.( Ekstra )

 

* Akşam Yemeği: Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)

 

* Güzergâh: Kapadokya Bölge İçi / 35 KM, Avanos - Hacıbektaş / 50 KM, Hacıbektaş - Ankara / 225 KM, Ankara - İstanbul / 450 KM 

 

* Toplam Tur Mesafesi: 1195 KM

 

* Konaklama Oteli: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

 

* Dinlenme Tesisleri: Elmadağ İkbal Dinlenme Tesisleri, Düzce Tursan Dinlenme Tesisleri

 

* İstanbul'a Varış Saati: 23.30 - 02.00 (Yaklaşık) Varış saati Yol ve Hava şartlarına göre  değişiklik gösterebilir.

 

MUTLAKA GETİRİNİZ: Hava şartlarına göre giyinmeyi unutmayın lütfen. Yağmurluk, Güneş Gözlüğü, Rahat bir yürüyüş ayakkabısı, yürüyüş sırasında küçük şişe su vb malzemeler sizleri rahatlatacaktır.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı

Açık Büfe veya Set Menü Oluşan 1 Akşam Yemeği

Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)

Milli Park Giriş Ücretleri

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

Otobüsü İçerisindeki İkramlar

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Müzekart ( Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Belediye ve Özel işletmeler İçin Geçerlidir.)

Tüm Öğlen Yemekleri

Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

Tüm Özel Harcamalar

Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar


TÜRK GECESİ BİLGİLENDİRME
Türk gecesi aslında bölgede Kuzu Gecesi olarak nam salmış Folklor – Kız İsteme Kına Töreni – Dansöz – Fasıl gidi birbirinden farklı ama eğlenceli müziklerin bir araya gelmesi ile Bir Folklor ekibi tarafından animasyonlarla zenginleştirilmiş eğlencelerdir. Bölgede gerçekleştirilen bu eğlenceler sınırsız yerli içecek ( Alkollü-Alkolsüz) ve mezeler – patlamış mısır - aperatif yiyeceklerle gelen konuklara doyumsuz anlar yaşatacak şekilde organize edilmektedir. Bu etkinlikler Kayaların içine oyulmuş büyük mağaralarda yapılmaktadır. Bu eğlenceler ekstra olarak misafirlerimize sunulmaktadır.


BALON TURU
ECCTUR bu organizasyon için bölgedeki köklü balon firmaları ile çalışmaktadır. Misafirlerimizin güvenliği ve memnuniyeti en önemli önceliğimizdir. Gün doğmadan 1 saat önce otelimizden hareket ile pilotlardan bilgilendirme alırken hafif bir kahvaltı yapıyor ve sonrasında turumuza başlıyoruz. Hava ve mevsim şartlarına göre değişen 60 – 75 dk sürecek uçuş sonrasında küçük bir kutlama ve sertifika dağıtımı yapılıyor. Ardından transfer araçlarımız ile otelimize dönerek son buluyor. Dönemsel olarak saatlerde değişiklik yaşansa da; ortalama sabah saat 05.00 civarı, araçlarımız siz saygıdeğer konuklarımızı otelimizden alarak kalkış alanına getirir. Balonlar yerde uçuşa hazırlanırken, konuklarımız açık büfe hafif bir kahvaltı yaparlar. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gün doğumuna yakın uçuşa başlarlar. Uçuş yaklaşık 1 saat - 1 saat 15 dakika sürer. Uçuş süresince Balonumuz ile yaklaşık 700 – 800 metrelik yüksekliğe çıkarak konuklarımıza güneş doğuşunu, vadi içlerine girerek peri bacalarını ve vadi manzaralarını seyretme ve fotoğraf çekme ve video kaydı imkânı veriyoruz. Uçuş sonunda konuklarımız için şampanyalı bir kutlama yapıyoruz. Ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikası ve balon şapkası verilecektir. Tüm balon uçuş macerası yaklaşık 3 saat sürmekte olup, sabah 8 civarında konuklarımız tekrar konakladıkları otellerine veya gezi noktasına bırakılacaktır. ( 100-150 euro arası olup dönemsel olarak fiyatları değiştirmektedir )

 

ATV TURU

 

Hava ve mevsim şartlarına göre değişen 45 - 60 dk arası sürecek turumuz otelimize

 

transferimizle son buluyor. Sabah saat 5 civarı, araçlarımız, siz saygıdeğer

 

konuklarımızı otelinizden alarak kalkış alanına getirir. Burada alacağımız hafif bir

 

kahvaltının ardından ATV araçlarımıza binerek otobüslerle ulaşılamayan vadi içlerine

 

giriş sağlanır ve enfes manzaraların fotoğraflanması sağlanır. ATV turumuzda yoğun

 

olarak girilen vadiler; Aşk Vadisi, Keşişler Vadisi gibi etkileyici vadiler olacaktır.

 

 

 

DEVE TURU

 

 

 

Hava ve mevsim şartlarına göre değişen 45-60 dk arası sürecek turumuz otelimize

 

transferimizle son buluyor. Sabah saat 5 civarı, araçlarımız, siz saygıdeğer

 

konuklarımızı otelinizden alarak kalkış alanına getirir. Burada alacağımız hafif bir

 

kahvaltının ardından develerimize binerek Kapadokya'nın en gözde vadilerinden olan

 

Kızıl vadi veya Meskenler Vadisine deve sırtında hareket ediyoruz. Bu turumuz

 

sırasında balonların kalkışını ve doğanın yeni güne hazırlanışını göreceğiz.


BÖLGEDEKİ ALIŞVERİŞ YERLERİMİZ
Halı Atölyesi ve Mağaza: Matiz Halı / Ortahisar

 

Onyx Taşı ve Takı Atölyesi: Sayan Onyx Taş Atölyesi

 

Çanak Çömlek Atölyesi: Hisarönü Seramik / Uçhisar

 

Şarap Fabrikası: Turasan Şarap Fabrkası

 

Gece Turları, Ekstralar: Tüm Gece Turları Ekstra Olup Katılıma ve Kişi Sayısına Bağlı Olarak Gerçekleştirilir.


KOKARTLI PROFESYONEL REHBERLER
Bakanlığın açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih-Coğrafya-Sanat Tarihi-Arkeoloji-Edebiyat-Dinler Tarihi-İnsan psikolojisi vb. konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş Gidilen bölgenin Kültürünü özel lezzetlerini gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir. Lütfen sizlerde gezilerinizde bu belgeye sahip kişileri tercih edin. Seyahatinize rehber adı altında belgesiz ve kokartsız eşlik eden şahısları ve turlarını bu şekilde düzenleyen firmaları gerekli mercilere şikâyet edin.


ULAŞIM ARAÇLARIMIZ
OTOBÜSLER

 

Travego & Tourismo MERCEDES – Man Fortuna 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı Ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde Ve Ortada 15 " LCD Monitör.

 

MAN FORTUNA 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı 

 

NEOPLAN CITYLINER / TOURLINER 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

 

OTOKAR SAFIR 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve Dvd oynatıcı

 

MIDIBUSLER -- ISUZU TURKUAZ 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı

 

MINIBUSLER -- VW VOLT 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı

 

MERCEDES SPRINTER 12 + 1 veya 16 +1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı


ÖNEMLİ BİLGİLER

Turlarımızda Kişi sayısı ve fiziki şartlara bağlı olarak, Minibüs, Midibüs, Otobüs tipi araçlar kullanılacaktır.

Rezervasyon esnasında veya sonrasında koltuk numarası sözü, garantisi verilemez.

Rehberimiz gerekli gördüğü takdirde tamamını gerçekleştirmek koşulu ile tur programının akışında değişiklik yapabilir.

Mücbir nedenlerden dolayı (hava, yol koşulları vs.) yapılamayan ya da eksik yapılan gezilerden ECCTUR sorumlu tutulamaz.

Programda yer alan ve kullanılmayan hiçbir hizmetin tur esnasında ya da sonrasında iadesi yapılamaz.

Konaklanacak otelleri önceden haber vererek benzer ya da daha üst kategorilerdeki oteller ile değiştirebilir.

 

Yeterli katılım olmadığı takdirde tur iptal olur. ECCTUR misafirlerine 72 saat öncesinden haber vermek koşulu ile turu iptal etme veya tarih değişikliği yapma hakkını saklı tutar

Kapadokya Hakkında Bilgi

Kapadokya, Pers dilinde Katpatuk; “Güzel Atlar Ülkesi” anlamına gelir. Bölge 60 milyon yıl önce; Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgar Rüzgâr, atmosferdeki havanın dünya yüzeyine yakın, doğal yatay hareketleridir. İnsan yerleşimi Paleolitik döneme kadar uzanmaktadır. Hititler'in yaşadığı topraklar daha sonraki dönemlerde Hıristiyanlığın en önemli merkezlerinden biri olmuştur. Kayalara oyulan evler ve kiliseler bölgeyi putperestlerin zulmünden kaçan Hıristiyanlar için devasa bir sığınak haline getirmiştir. Kapadokya bölgesi, doğa ve tarihin bütünleştiği bir yerdir. Coğrafi olaylar Peri bacaları' nı oluştururken, tarihi süreçte, insanlar da bu peribacalarının içlerine ev, kilise oymuş, bunları fresklerle süsleyerek, binlerce yıllık medeniyetlerin izlerini günümüze taşımıştır. İnsan yerleşimlerinin Paleolitik döneme kadar uzandığı Kapadokya'nın yazılı tarihi Hititlerle başlar. Tarih boyunca ticaret kolonilerini barındıran ve ülkeler arasında ticari ve sosyal bir köprü kuran Kapadokya, İpek Yolu'nun da önemli kavşaklarından biridir.

Bugün antik ve turistik bir bölge olma vasfını koruyan Kapadokya’da düşman hücumlarından korunmak için yer altına oyulmuş birbirine dehlizler veya kuyularla bağlı katlardan meydana gelen Derinkuyu, Kaymaklı, Özkonak, Göztezin, Konaklı yer altı şehirleri vardır. Hayat için her türlü imkanın bulunduğu yeraltı şehirlerinde, dışarıyla bağlantılı olan koridorlar, bir yatak üzerinde dönen değirmentaşı biçimindeki büyük taşlarla kapatılıyordu. Kapadokya bölgesinde Bizans döneminden kalma tüf (yumuşak) kayalara oyulmuş kiliseler, capellalar, manastırlar ve keşiş hücreleri vardır. Ihlara Vadisi, Zelve, Çavuşin, Ürgüp, Göreme, Avanos, Belisırma Vadisi, Avcılar, Uçhisar, Ortahisar ve Soğanlı Vadisinde yüzün üzerinde kilise ve capella bulunmaktadır. Özellikle Ihlara Vadisi, yapılarının çokluğu ve duvar resimlerinin çeşitliliğiyle dikkati çekmektedir.

FİYATLAR

Dönem

Kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz!