Galeri

Tüm Fotoğraf ve Videolar

Yurt Dışı Tur > Otobüs ile gidiş dönüş > İstanbul Kalkışlı
Yunanistan Makedonya Kosova Bulgaristan Turu
Tur Programı
Genel Bilgiler
Fiyatlar
1. Gün - İstanbul'dan Hareket

       4 ülke 8 şehir Yunanistan & Makedonya & Kosova & Bulgaristan 

                                     Selanik - Ohrid (1) – Üsküp (2) Priştina– Prizren - Sofya    

Saat 19:00  Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı, Saat20.00 Mecidiyeköy Trumps Avm ,Saat 20.45 Bakırköy Ömür Plaza Önünden hareket ile İpsala sınır kapısını kullanılarakYunanistan’a gece yolculuğu. 

2. Gün - Selanik – Ohrid / Struga

Sabah saatlerinde Selanik’e varış ve panaromik şehir turu ; kordon , beyaz kule ,döner kule , fuar meydanı , Osmanlı ve Bizans eserleri , Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros katedrali, Büyük İskender heykeli,Hamza bey camii,E.Venezelo -P.konstantin heykelleri Vardar, Makedonia,Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır .Tur bitiminde Ulu ÖnderAtatürk'ün evini ziyaret ediyor ve öğlen yemeği için serbest zaman veriyoruz.Yemek sonrası Ohrid Struga’ya yolculuk. turumuzun en duygusal anlarını yaşayacağınız Manastır’a varış.Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi,Atatürk Müzesi,Atatürk’ün büyük aşkı Eleni’nin evi,güneş saati, 16. Yüzyıldan kalma Yeni Camii,Saat kulesi,Bedesten,Isak Paşa Camii ve Hamidiye caddesi görülecek yerler arasındadır. Akşam Ohrid – Struga Otelimize varış ve yerleşme.

3. Gün - Ohrid- Tetovo-Gostivar-Üsküp

Sabah kahvaltımızın ardından Ohrid şehir turumuzda Çarşı,Ayasofya Kilisesi,Antik Tiyatro,İmaret Camii  ( şu anda Plaoşnik Kilisesi) ve Extra tekne turu  ( 15 euro – içecek ve çerez ikramı eşliğinde )dahilinde Ohrid Kalesi görülecek yerler arasındadır.Öğle yemeği ve incialışverişi için göl kenarında serbest zaman sonrası hareket ile yol güzergahımızda bulunan Tetova ve Gostivardaki Alaca Camii ve Harabati Tekkesi – Matka Kanyonu görülmesi sonrası Üsküp’e varış ve Panoramik Üsküp şehir turu;tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Başçarşı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.'dan kalma Taş Köprü, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa BeyCamii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, hükümet binası, meclis, 17. yy.'dan kalma St Spas Kilisesi,Rahibe Teresa Anıtı görülecek yerler arasındadır.Akşam Dileyen misafirler extra olarak düzenlenecek Makedon Gecesine katılabilirler.Konaklama Üsküp’teki otelimizde.

4. Gün - Kosova (Prizren-Priştina)

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Kosova’ya düzenlenecek günübirlik turumuzda Prizren ve Priştina da hoş ve duygusal dakikalar geçirme sansı bulacaksınız. Yaklaşık 100 km lik bir yolculuk sonrası Priştina'ya varış. Ardından Priştina şehir turu. Tarihi 15 asır geriye kadar giden bu güzel şehri tanıtan panoramik bir şehir turumuzda, 19. Yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Gërmia Parkı, Osmanlılar'ın 15. yüzyılda yaptırdığı FatihSultan Mehmed Külliyesi, özgün iç süslemeleri ile öne çıkan 18. yüzyıl eseri Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovası'nda öldürülmüşOsmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr'ın türbesi görülecek yerler arasındadır.Prizrengeçildikten sonra şehir turumuzu tamamladıktan sonra Üsküp’e dönüş .Akşamgeceleme Üsküp’deki otelimizde.

5. Gün - Üsküp - Sofya - İstanbul

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Sofya’ya hareket ve Zevkli biryolculuk sonrası Sofya ya varış  şehirturumuzda St. Nedelya kilisesi, Rotonda Kilisesi, RusKilise’si, Aya Sofya Kilise’si, Aleksander  Nevski Katedrali  Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi,NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasindadir.Kısa bir serbest zamansonrası Plovdiv - Haskova - Svilengrad karayolutakip edilerek KAPIKULE  sınır  kapsınına yolculuk.Pasaport ve gümrükişlemleri sonrası  Edirne-Çorlu karayolutakip edilerek gece saatlerinde İstanbul’a variş , gezimizin sonu vemisafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması.

 

»Fiyatlarımıza Dahil Olan Hizmetlerimiz

*Lüx Otobüsile gidiş dönüş ulaşım.

*Ohrid &Struga Biser veya vb otelde 1 gece ,

 Üsküp Gold Hotel , Continental Otel  veya benzeri otellerde 2 gece   Toplamda 3 gece  Oda Kahvaltı  konaklama.

* Mesleki Sorumluluk Sigortası  , 65 yaş üstü 10 € fark alınmaktadır.

* Rehberlik ücreti,ara transferler sınır geçiş, konaklama vergileri veayakbastı ücretleri 

Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

* Yurtdışı çıkış fonu  :  15 Tl

* Tüm Müze ve ören yeri giriş ücretleri

* Ekstra turlar,Program dışı geziler,şahsi harcamalar,ilk günyolda  alınan kahvaltı

* Öğle  ve akşam yemekleri ,yemekler esnasında alınacak içecekler

*Yunanistan Vizesi ve hizmet bedeli    :  Nakit120  €    !!! Yeşil pasaporta vizesiz !!!

FİYATLAR

Dönem

Kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz!