Yurtiçi Otelleri

( Tesis)
sonuçtan tanesi gösteriliyor.
Popülerliğe Göre
Fiyata Göre Artan
Fiyata Göre Azalan
Ecc Tur Yurtiçi Otelleri
Sonuçları Filtrele

Antalya da Tatil

Türkiyenin Gözde Tatil merkezlerinden olan Antalya yılda 4 milyonu aşkın yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır. Antalya kıyı şeridi olarak Türkiyenin en uzun denize kıyısı olan il yer almaktadır. Antalya kıyı şeridi uzunluğu 645 Km dir. Türkiyenin en lüx otellerin yer aldığı tatil bölgemizdir. Başlıca Tatil bölgeleri

Kaş - Otantik ve taş yapıları ile bölgenin butik turizmine ev sahipliği yapmaktadır.

Kemer - Dağların yamacına ve çam ağaçları ile yeşili ve maviyi yaşatıyor.

Lara-Kundu - Kumu ve Havaalnına yakınlığı ile 5 yıldızlı otel bölgesi olmaktadır.

Belek - Golf turizmi yanı sıra deniz kum ile meşhur Türkiyenin en lüx otelleri yer aldığı bölgesidir.

Side - Side antik kent ve ucsuz bucaksıksı ince kumu Manavgat şelalesi Titreyen gölü ile keyifli bir tatil sunmaktadır.

Alanya - Kalesi ve Tarihi yapısı ile her katagoride ve her bötçede tatilseverlere hizmet sunmaktadır. 

Antalya tarihi

Antalyanın tarihi çok eski devirlere dayanır. Karain mağaralarında milattan önce yaşıyanların eşyalarına rastlanmıştır. Hitit devrinde "Irkların Ülkesi" manasına gelen "Pantilya" ismi ile anılırdı. M.Ö. 7 ve 8. asırlarda bu bölgeye yapılan göçler sebebiyle bölgenin nüfusu çoğaldı. 

M.Ö. 700-546 arasında Lidyalılar, sonra Persler ve M.Ö. 333te Makedonya Kralı Büyük İskenderin eline geçti. M.Ö. 2. asırda da Romalıların hakimiyetine girdi. Roma imparatoru Antonius, Antalyayı Mısır Kraliçesi Kleopatraya hediye etmiş, Kleopatra da Antalya ormanlarındaki Sedir ağaçlarından kuvvetli donanma hazırlamıştır. Pamfilya ve Klikya bölgedeki Roma hakimiyetine karşı çıkarak bağımsız oldular. Romanın parçalanmasından sonra ise buraya Doğu Roma (Bizans) hakim oldu. 

1071 Malazgirt Savaşından sonra Antalya Türklerin eline geçti. Bizanslılar birkaç defa Antalyayı geri almak istemişlerse de, 1206-1207den sonra Antalya günümüze kadar devamlı Türk toprağı olarak kaldı. 

Antalyanın ilçesi olan Alanya, Selçuklular zamanında kış aylarında devletin başkenti olmuştur. İlhanlıların saldırmaları ile Selçuklular zayıflayınca, Antalya, Hamidoğulları ve Tekelioğullarının idaresinde kalmıştır. Osmanlı Devleti, Anadoluda birliği temin edince 1391de Sultan Yıldırım Bayezid zamanında Osmanlı Devletine katılmıştır. Osmanlı devrinde Konyaya bağlı (Teke Sancağı) olarak Cumhuriyet devrine kadar gelmiştir. 

Osmanlı Devletinin Birinci Dünya Harbinde yenik sayılmasından sonra, İtalyanlar tarafından işgal edildi. İtalyanlar 9 Temmuz 1922de buradan ve Anadoludan çekildiler. 

Kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz!