Belek Otelleri

( Tesis)
sonuçtan tanesi gösteriliyor.
Popülerliğe Göre
Fiyata Göre Artan
Fiyata Göre Azalan
Ecc Tur Belek Otelleri
Sonuçları Filtrele

Antalya'nın Serik ilçesine bağlı, Kadriye ve Belek adlı iki ufak köyden meydana gelen, golf tesisleri, doğal güzellikleri, su sporları, kaliteli otelleri, restoranları ve alışveriş mekanlarıyla keyifli tatil seçenekleri arasında bulunan Belek. Kadriye düz kıyı ovalara sahip yapısıyla cafe ve restoran seçeneklerine olan yakınlığı gelenleri memnun eden bir konuma sahip. Belek ise Kadriye'den nispeten daha geniş bir alana sahip olup uzun kumsalıyla gelenlere keyifli alternatifler sunuyor. Akdeniz’in masmavi koylarında yüzmek Belekte yapılacak şeylerin başında geliyor.Belek’in Mavi Bayraklı Plajları’nı da bu listeye eklemeyi unutmayın. Yıllar önce Antalya ile anılan Belek, modern dizayn edilmiş otelleri, alışveriş olanakları ve aynı zamanda leziz restoranları sayesinde bağımsız bir tatil bölgesi haline geldi. 

Belek Gezilecek ve Görülecek Yerler

Dinler Bahçesi: 2004 yılında ziyarete açılan Dinler Bahçesi,Belke gezilecek yerlerin başında geliyor. Hoşgörü Bahçesi olarak da adlandırılan yerde; cami, kilise ve sinagog bulunuyor. Üç dine ait bu ibadet mekanlarında her din kendi ibadetini ve ayinlerini yapabiliyor.

Perge: Hellenistik dönemden izler taşıyan Perge Antik Kenti, UNESCO Dünya Miras Listesi’ne önerilen noktalar arasındadır. Ülkemizin önemli antik yerleşim alanlarından biri olan Perge’de; sur duvarları, 12.000 seyirci kapasiteli tiyatro, stadyum, agora, sütunlu cadde ve Hellenistik kapı görülmeye değer bir tarihe ve sağlamlığa sahip. Perge Antik Kenti, Belek’e yaklaşık 29 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Aspendos: Serik’te yer alan Aspendos Antik Kenti’nin Belek’e uzaklığı yaklaşık 18 kilometredir. Aspendos, Pamfilya şehirlerinden biridir ve kalıntıları oldukça sağlamdır. Antik tiyatro, köprü, hamam, su kemerleri, stadyum, agora ve nekropoller Aspendos’ta göreceğiniz antik kalıntılar arasındadır.

Silyon Antik Kenti: Serik beldesinin Koçhisar Tepesi’nde görebileceğiniz Silyon Antik Kenti, dünyanın en korunaklı yapılarından biridir. Bu antik kent eski formunu hala korumaktadır. Ülkemizin en güzel kulesini ve kapısını günümüze taşıyan Silyon Antik Kenti diğer antik kentlere göre daha büyüleyici bir özellik taşıyor.

Köprülü Kanyon: Bu doğa harikası rota rafting severler için biçilmiş kaftan. Belek’in doğal güzellikleri içinde keyif dolu zaman geçirmek istiyorsanız Köprülü Kanyon’u tatil listenize dahil etmenizi öneririz.

Zeytintaşı Mağarası: Serik ilçesinde yer alan Akbaş Köyü’nden kolaylıkla ulaşabileceğiniz Zeytintaşı Mağarası, Belek’e 28 kilometre uzaklıkta yer alıyor.Belek gezilecek ve görülecek yerler listenize dahil edebileceğiniz mağara toplam 14 metre uzunluğundadır. Mağaranın içindeki sarkıt ve dikitlere dokunmak yasaktır.

Kurşunlu Şelalesi: Belek’in doğal güzellikleri arasında başı çeken duraklardan biri de Kurşunlu Şelalesi. İçinde gizli mağaranın da bulunduğu bu doğal cennet Antalya tatilcilerinin mutlaka görmesi gereken öneme sahip. Yüzden fazla kuş çeşidine sahip bu bölge sayesinde Belek’in muazzam tabiatıyla tanışacak ve huzuru bulacaksınız.

Uçansu Şelaleleri: Serik ilçesindeki bu rota Toroslardan gelen suların yeşillikler üzerinden dökülmesi sonucu Uçansu Şelalesi olarak adlandırılmış. Bölgede aynı isimde iki şelale daha bulunmakta. Halk arasında Uçan 1 ve Uçan 2 olarak adlandırılıyor. Uçan 1 şelalesi 62 metrelik yükseklikten, Uçan 2 şelalesi ise 78 metrelik yükseklikten dökülmektedir.

Plajlar: Belek deyince akla gelen ilk şeylerden biri de harika plajları oluyor. Berraklığı ve güzelliğiyle kendine hayran bıraktıran bu plajlar; Phaselis Plajı, Belek Halk Plajı, İçkum Plajı, İskele Mevkii Plajı ve Taşlıburun Plajı deniz, güneş, kum severlerin tatil listesine dahil olmalı.

Beydağları Milli Parkı: Antalya’nın doğal güzellikleri arasında görmeniz gereken bir diğer adres Beydağları Milli Parkı. Harika manzaralar sunan milli park, Belek tatilinizin keşif noktaları arasında olmalı.

Golf Sahaları: Son yıllarda özellikle golf sporuyla adını sıkça duyuran Belek, tüm dünyada tanınmış bir destinasyon haline geldi. Türkiye’nin en büyük golf sahalarını bulacağınız Belek’e her yıl yerli-yabancı binlerce turist akın ediyor. Şayet tam bir golf severseniz Belek’in golf sahalarını mutlaka ziyaret edin.

Boğazkent Kuş Cenneti: 200’den fazla kuş çeşidinin barındığı Boğazkent Kuş Cenneti, Belek tatilinizde görmeniz gereken yerlerden biri. Oldukça geniş bir alana sahip kuş cenneti tatilcilere keyifli anlar yaşatıyor.

Kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz!