Bodrum Otelleri

( Tesis)
sonuçtan tanesi gösteriliyor.
Popülerliğe Göre
Fiyata Göre Artan
Fiyata Göre Azalan
Ecc Tur Bodrum Otelleri
Sonuçları Filtrele

Ege’nin turizm cenneti Bodrum, her zevke hitap eden konaklama seçenekleri ile eğlencenize eğlence katacak yaz tatilini sunmaya devam ediyor. Sadece Muğla’nın değil, ülkemizin de en önemli turizm bölgesi olan Bodrum’da; doğa, tarih ve gece hayatıyla tanışmaya hazırsanız Bodrum Otellerinden  yerinizi hemen ayırtın. Her bütçeye, her zevke uygun konaklama seçeneklerini bulabileceğiniz bu oteller size harika bir tatil deneyimi sunar. Yerli turistler kadar yabancı turistlerin de tercih ettiği Bodrum’un; Torba, Yalıkavak, Akyarlar, Bitez, Gümbet, Turgutreis beldeleri de en az Bodrum kadar gelişmiştir son yıllarda. Bölgeye binlerce turist yoğun ilgi gösterdiği için Bodrum otellerinin sayısı bir hayli fazla. Bodrum otelleri yıl içerisinde gelen turistlerin her ihtiyacına cevap verdiği gibi, her bütçeye hitap ediyor. Bodrum’un eğlence dolu geceleriyle tanışmak için; Gümbet ve Yalıkavak, deniz, güneş, kum temalı tatil için; Bitez size önerebileceğimiz rotalar arasında. Kısacası Bodrumda görmeden dönmemesi  gereken doğal güzellikler, tarihi yapılar, koylar ve plajlar tatiliniz boyunca size eşlik edecek. 

Bodrum Gezilecek ve Görülecek Yerler

Plajlar ve Koylar: Muğla-Bodrum’da güneşlenip, denizin tadını çıkarabileceğiniz birçok koy ve plaj bulunuyor. Bodrum ve Gümbet arasında kalan Bardakçı Koyu, Bitez ve Gümbet arasındaki Akvaryum Koyu, Yahşi Yalı, Kargı Koyu, ilçe merkezine 14 kilometre uzaklıktaki Bağla Koyu ve Aspat Koyu uzun bir tatil geçirecek olanların Bodrumda gezilecek ve görülecek yerler listelerinde mutlaka yerini almalı.

Bodrum Kalesi: Bugün Sualtı Arkeoloji Müzesi olarak kullanılan Bodrum Kalesi, Bodrum tatiline çıkan gezginlerin ilk duraklarından biri. 1406 yılında inşasına başlanan kalenin St. Jean Şövalyeleri tarafından tamamlandığı biliniyor. Kale, muazzam bir Bodrum manzarasına sahip olmakla birlikte Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’ni gezme fırsatı da veriyor.

Halikarnas Mozolesi: Bodrum’un simgelerinden biri olan Halikarnas Mozolesi, günümüzde açık hava müzesi olarak sergileniyor. Kral Mausolos’un kız kardeşi ve karısı tarafından yaptırılan anıt mezar, antik dünyanın yedi harikasından biri.

Pedasa Antik Kenti: Bodrum’un ilçe merkezine yaklaşık 4 kilometre uzaklıktaki Çırkanlı Köyü’nde bulunuyor Pedasa Antik Kenti. Kent, yöre halkı tarafından Gökçeler olarak adlandırılıyor. Köyden yapacağınız bir saatlik yolculuğun ardından antik kente ulaşabilirsiniz.

Bodrum Antik Tiyatro: Kral Mausollos’un döneminde yapıldığı tahmin edilen Bodrum Antik Tiyatro, tatilcilerin sıklıkla ziyaret ettiği noktalar arasındadır. Tam tarihi bilinmeyen yapı, M.Ö. 4. yüzyıl klasik Yunan tiyatro örneklerindendir.

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi: Sualtı müzesi deyince dünyanın en önemli ve en büyük müzelerinden biri olarak bilinir Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi. Bodrum Kalesi içinde görebileceğiniz bu müze, 1995 yılında Avrupa’da düzenlenen yarışma sonucu “Özel Övgü” ödülüne layık görülmüştür.

Bodrum Mozolesi: Dünyanın en ünlü 7 harikasından biri ve aynı zamanda bir kral mezarı olan Bodrum Mozolesi, Mısır ve Yunan mimarisinin birleşimi bir yapıdır. Bodrum tatilinizde bu eşsiz yapıyı görmeden dönmeyin.

Bodrum Deniz Müzesi: 2011 yılında açılan Bodrum Deniz Müzesi, denizcilik tarihinin geçmişten günümüze kadar uzanan tüm objelerin, değerlerin ve belgelerin sergilendiği bir müzedir. Bodrum Çarşı Mahallesi Eski Belediye Bedesten Binası’nda konumlu müze pazartesi günü hariç haftanın her günü ziyarete açıktır.

Mindos Kapısı: Adını Myndos’tan alan Mindos Kapısı, tarihi geçmişte Büyük İskender’in şehri kuşatmak için kullandığı ilk yerdir ve bu nedenle yapının önemi büyüktür.

Mausoleion Müzesi: Beldenin önemli yerleri arasında olan Mausoleion Müzesi aynı zamanda dünyanın yedi harikasından biridir. Bodrum yat limanında konumlu Tepecik Camisi’nden yukarı doğru çıkarak Mausoleion Müzesi’ne ulaşabilirsiniz.

Zeki Müren Müzesi: Tam bir Bodrum aşığı olan Zeki Müren son yıllarını bu güzel şehirde geçirmiştir. Vefatından sonra müzeye çevrilen evinde sanatçıya ait özel eşyalar sergilenmektedir.

Bodrum’da Yapmadan Dönülmemesi Gerekenler

Bodrum Otellerinde konaklayarak;

- Dalış turlarıyla Bodrum’un su altı zenginliklerini keşfetmeden,

- Tekne turlarıyla birbirinden güzel koyları görmeden,

- Bodrum’un yerel pazarlarında alışveriş turuna çıkmadan,

- Kiteboard, kitesurf, parasailing, jet-ski gibi su sporları aktivitelerine katılmadan,

- Sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden gece hayatını keşfetmeden Bodrum’dan ayrılmayın.

Kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz!