Yurt Dışı Tur > Otobüs ile gidiş dönüş > İstanbul Kalkışlı
Halkidiki Ve Thassos Turu
Tur Programı
Genel Bilgiler
Fiyatlar
1. Gün - İstanbul'dan Hareket

Saat  20:00  Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı önü , Saat 20.45  Mecidiyeköy Migros Önü ,Saat 21.30  Ömür Plaza Önünden  hareket ile İpsala sınır kapısını kullanılarak Halkidiki Thassos turu   yolculuğumuza başlıyoruz .

2. Gün - Halkidiki - Selanik

Sabah erken saatlerde Kavala’ya varış ve extra kahvaltı molamızın ardından yaklaşık  3,5 saatlik yolculuğun ardından Halkidiki’ye varıyoruz . Halkidiki , Selanik kentinin güneydoğusunda bulunan bir yarımadadır. Karakteristik üç yarımadalar, üç dişli mızrak gibi Egeyi andırır. Güneşli, altın kumlu plajları, derin ve pitoresk körfezleri, geleneksel köyleri ve modern turistik tesisleri ve korunaklı koyları, denizi, Akdeniz iklimi ve muhteşem doğal güzelliği ile adeta Avrupanı’nın Maldividir. Halkidiki bölgesinin turizm merkezi olarak , kumsalları , plajları ile  ünlü Kallithea Bölgesindeki anlaşmalı olduğumuz Plaja varış ve  Tam gün Yüzme için serbest zaman veriyoruz. Yüzme molamızın ardından Selanik şehir merkezine doğru hareket ediyoruz . Selanik'e varışımızın ardından panaromik şehir turumuza başlıyoruz. Panaromik şehir turumuzda Atatürk evi , beyaz kule , kordon ve Aristo caddesi göreceğimiz yerler arasındadır. Konaklama Selanik'teki Otelimizde.

 

Dileyen misafirlerimiz için Akşam yemekli ve müzikli taverna gecesi ( extra kişibaşı 40 € )

3. Gün - Selanik – Kavala - Thassos – İstanbul

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareket ile  Kavala ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Kavala ya varışımızın ardından ilk olarak kısa bir fotoğraf molası veriyoruz , fotoğraf molamızın ardından panaromik kavala şehir turumuzu tamamlayıp  Ekstra Thassos adasına ( Kişi başı 20 euro ) doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Thassos turuna katılmayan misafirler kavalada vakit geçirebilirler. Keromoti limanında bizleri bekleyen feribotlarla Thassos adasına geçiyoruz .  Sonrasında Thassos adasının en ünlü plajlarından biri olan La scala Beach veya Pachis beach ’e gidiyor ve tam gün sürecek deniz kum güneş keyfi için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından saat 17:00 de plajdan ayrılıp limana geliyor ve istanbula dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gümrüğe varışımızın ardından pasaport işlemlerini yaptırıyor ve free shop ta kısa bir alış veriş molası veriyoruz. Alış veriş molası sonrası istanbual doğru devam ediyor ve misafirlerimiz aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz

 

Extra Panagia Köyü Turu

Plajda vakit geçirmek istemeyen ve adanın yerel kültürünü, yerel tatlarını tatmak isteyen misafirlerimiz için Extra olarak Panagia köyü düzenliyoruz kişi başı  10 euro . Adanın ilk yerleşim merkezi olan Panagia köyünde sokaklarda dolaşırken tarihi bir yolculuğa çıkacaksınız . Panagia köyüne gitmişken kuzu çevirme yemeyi ve meydanda ki köy kahvasinde grek kahve içmeyi unutmayın.  Tur gidiş dönüş saatleri program akışına göre rehberimiz tarafından bildirilecektir.

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

Lüx Otobüsler  ile gidiş dönüş ulaşım.

Selanik Metropolitan , queen olga vb. otellerde  1 gece  oda kahvaltı konaklama.

Tur Programında Belirtilen tüm çevre ve Şehir turları

Rehberlik ücreti ve sınır geçiş masrafları, Otel Konaklama Vergileri 

 

TUR ÜCRETLERİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

Yurtdışı çıkış fonu 50 TL ( Gümrük çıkışında veya bulunduğunuz şehirde en yakın bankaya ödenebilir )

Tüm Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Yurt dışı seyahat sigrotası 

Ekstra turlar,Program dışı geziler,şahsi harcamalar,ilk gün yolda  alınan kahvaltı

Öğlen ve akşam yemekleri  Yemekleri  ve yemekler esnasında alınacak içecekler

Yunanistan Vizesi ve hizmet bedeli      

 

NOT : Yeterli doluluk sağlanmadığı takdirde,acente 3 gün öncesinden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe aktarabilir.Acente  ve acente rehberi  içerik aynı kalmak şartı ile,gerekli gördüğü hallerde misafirlerimizin tur programından daha çok verim alabilmesi için gezilecek yerlerin güzergahında ve saatlerinde,konaklanacak otellerde  değişiklik yapabilir. 0-2 yaş bebekler ıcın aracta koltuk ıstenmedıgı surece ucret alınmaz, 3-12 yaş cocuklar ıcın ıse yetıskın ucretı uzerınden ındırım yapılır.

Halkidiki Ve Thassos Turumuzda Öne Çıkanlar

      Türkiye sınır komşusu olan Yunaninistan son yıllarda Türkiyeden oldukça fazla ziyaretçi almaya başladı. Bunun nedeni ise tertemiz kumsallar ve dillere destan balık meze menüleri ....

Halkidiki Thassos turumuza katılan  misafirlerimize öncelikl tavsiyemiz deniz keyfi için gerekli hazırlıkları yapmalarıdır. ( mayo , terlik , havlu , güneş kremi , gözlük , şapka gibi ) Yunanıstanda plaj girişleri ücretsizdir genelde yeme için para ödersiniz ve plajalrda şezlong şemsiye kullanıoysanız bişeyler yiyip içmek zorunludur.

Yunanistan mutfağının meşhur yemekeri , ahtapot ızgara , kalamar  , grek salata , kabak kızartma , sardalya ızgara , midye pilavı gibi ürünleri her restaurantta bulabilir ve keyifle yiyebilirsiniz.

Halkidiki ve thassos plajları tüm dünya ca meşhur olup halkın göstermiş olduğu hassasiyet sayesinde son derece temiz durumdadır

FİYATLAR

Dönem

Kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz!